STRONKA NATURYSTYCZNA

Plaże w Polsce

Świnoujście - Ahlbeck
Plaża znajduje jakieś 2 km plaży od samej granicy do miejscowości Ahlbeck. Do pieszego byłego przejścia granicznego może być dość daleko (w zależności od miejsca zakwaterowania w Świnoujściu), ale pod samo przejście można było podjechać samochodem. Jest tam parking, na którym nie ma problemów z zostawieniem samochodu. Po stronie niemieckiej równolegle do plaży biegnie lasem ścieżka rowerowa - stąd też niezłym rozwiązaniem jest zabranie rowerów. Same miejscowości (Ahlbeck, Heringsdorf) są ładne i widać, że inwestuje się tu naprawdę duże pieniądze. Ze Świnoujścia do miejscowości po stronie niemieckiej kursują stateczki.
Międzyzdroje - Lubiewo
Wysiąść trzeba na stacji kolejowej na trasie Międzyzdroje - Świnoujście. Należy kierować się w kierunku ośrodka wczasowego "Pomerania", przed miejscowością Przytór. Wchodząc wejściem głównym po lewej stronie mamy plażę dla naturystów, (500 m, zdarza się więcej).
 Jak na większości polskich plaż tak cudownego piasku nie spotkamy nigdzie poza Polską. I jak na większości polskich plaż nie znajdziemy tutaj ani prysznica, ani toalety ani śmietnika, ani zaplecza gastronomicznego. Niemniej warto tam pojechać. Po wielu latach zapomnienia plaża przeżywa swój renesans.
Rowy
Jest to nadmorska wieś letniskowa w Polsce położona w województwie pomorskim, w gminie Ustka na zachód od jeziora Gardno. W miejscowości znajduje się niewielki port rybacki. W pobliży wsi znajduje się chętnie odwiedzana plaża naturystyczna.
Dębki
Osada letniskowa w gminie Krokowa, w powiecie puckim (województwo pomorskie). Usytuowana jest na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, przy ujściu rzeki Piaśnicy. W rejonie Dębek wytyczony jest obszar chroniony, nazwany Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym. Na zachód od Dębek znajduje się rezerwat przyrody Piaśnickie Łąki. W centralnej części osady znajduję się szeroka i chętnie odwiedzana przez turystów plaża tekstylna. Natomiast w pobliskiej Białogórze usytuowana jest jedna z najbardziej znanych w Polsce plaż naturystycznych. Jest to najpiękniejsza plaża na polskim wybrzeżu. Jest to wieś koło miejscowości Krokowa. Plaża od centrum (ok. 2 km) w kierunku Białogóry. Łatwy dojazd z Gdyni i Wejherowa. Plaża zaczyna się ok. 500 m. od ujścia rzeki Piaśnicy do morza. Naturyści mają do dyspozycji odcinek plaży ok. 7-9 km ciągnący się w kierunku zachodnim aż do miejscowości Białogóra. W centralnej części osady znajduję się szeroka i chętnie odwiedzana przez turystów plaża tekstylna. Natomiast w pobliskiej Białogórze usytuowana jest jedna z najbardziej znanych w Polsce plaż naturystycznych. Jest to najpiękniejsza plaża na polskim wybrzeżu. Jest to wieś koło miejscowości Krokowa. Plaża od centrum (ok. 2 km) w kierunku Białogóry. Łatwy dojazd z Gdyni i Wejherowa. Plaża zaczyna się ok. 500 m. od ujścia rzeki Piaśnicy do morza. Naturyści mają do dyspozycji odcinek plaży ok. 7-9 km ciągnący się w kierunku zachodnim aż do miejscowości Białogóra.
Chałupy
Miejscowość w gminie miejskiej Władysławowo w pomorskim, w puckim. Dawna kaszubska | wieś rybacka. Jest to miejscowość turystyczna słynąca z szerokiej plaży naturystycznej oraz ciepłych i płytkich wód w rejonie  Zatoki Puckiej. We wsi znajduje się wiele prywatnych kwater, ośrodków wypoczynkowych i pensjonatów. Mieszka w niej na stałe ok. 350 mieszkańców. Chałupy słyną ze swojej szerokiej, piaszczystej plaży ciągnącej się od strony Morza Bałtyckiego wzdłuż całej miejscowości. W centrum wsi znajduję się plaża tekstylna, a na jej obrzeżach plaża przeznaczona dla naturystów. Miejscowa plaża naturystyczna zyskała szczególną sławę dzięki piosence Zbigniewa Wodeckiego Chałupy welcome to.
Warszawa
Wał Miedzeszyński – jest to bardzo znana i chętnie odwiedzana warszawska plaża naturystyczna, usytuowana w dzielnicy Miedzeszyn. Od wielu lat plaża ta widnieje na naturystycznej mapie Polski. Można ją też często znaleźć na zwykłych mapach Warszawy. Usytuowana jest ona na prawym brzegu Wisły przy piaskarni, w pobliżu ulicy Sitowie, która jest prostopadła do dosyć ruchliwego Wału Miedzeszyńskiego.Dojazd autobusem 146

Świdry k/Warszawy
Jest to idealna plaża dla lubiących ciszę i spokój. Planujący kilkudniowy pobyt mogą nawet rozbić tam namiot. Główna część plaży to kawałek piaszczystego terenu, który z obu stron jest otoczony rozległymi, zielonymi polanami. Tak więc śmiało można sobie odejść nawet kilometr w jedną lub w drugą stronę i samotnie, w ciszy i spokoju zażywać kąpieli i promieni słońca. Cały pobyt uprzyjemnia praktycznie brak jakichkolwiek podglądaczy. Aby dojechać na plażę należy jechać Wałem Miedzeszyńskim w kierunku Puław. Można dojechać tam autobusem komunikacji miejskiej linii oraz autokarami prywatnych przewoźników. Następnie należy wysiąść koło "Zajazdu Pod Dębami", a potem udać się około 200 metrów asfaltową drogą w kierunku Wisły. Gdy staniemy na końcu tej drogi zobaczymy trzy ścieżki: jedna prowadzi w lewo, druga - w prawo, a trzecia - prosto w dół ze stromej skarpy. Ażeby jak najszybciej znaleźć się na nagiej plaży należy wybrać trzecią ze ścieżek. Czyli zejść nią w dół, a następnie przejść prowadzącą ścieżką przez zarośla jakieś 400 - 500 metrów. Gdy dojdziemy na koniec tej drogi, to wyjdziemy z zarośli wprost na nagą plażę. Do Świdrów można także dojechać pociągiem. Należy wysiąść na stacji Józefów, następnie udać się prosto główną ulicą Józefowa w kierunku wspomnianego "Zajazdu pod Dębami" (ok. 2,5 km), a tam już jest asfaltowa droga o której mowa powyżej.
Kliknij, aby edytować treść...
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych